SPMV pentru porci AVA ZDOROVA FINIȘ 10%. 25kg
585.00MDL
Comanda rapida
AVA ZDOROVA FINIȘ (SPMV)
Acesta este un supliment proteic-vitamina-mineral pentru prepararea furajului complet pentru porci în perioada de finiș a îngrășării la vârsta de 124 - 170 de zile, cu o greutate de 65 -110 kg.
SPMV AVA ZDOROVA FINIȘ
Soluția potrivită pentru hrănirea porcilor în perioada finală a îngrășării. Aditivul va asigura o creștere stabilă în greutate, o conversie scăzută a hranei, o carnabilitate ridicată și o calitate ridicată a carcasei de porc.
CARACTERISTICILE PRODUSULUI
- eficient pentru rasele de porci de genetică modernă
- echilibrat nutrițional
- nu necesită introducerea suplimentară a componentelor proteice
- asigură un aport excelent de furaj
- întărește sistemul imunitar
- vă permite să obțineți un câștig mediu zilnic de 950 g
SCURTĂ DESCRIERE
- Conținut de proteine brute 38,5%
- Conținut de fibre brute 7,1%
- Lizina 5%
- Metionină + Cistină 1,4%
Necesar pentru 1 cap pentru o perioadă de 14,1 kg
Ambalare: pungă de hârtie 25 kg.
Standard de calitate ISO 22000:2005
PREGĂTIȚI HRANA CORECT
Calitatea furajelor consumate de purcei depinde direct de materiile prime și de amestecarea corectă a materiilor prime. Utilizați întotdeauna un grup de cereale de calitate și urmați instrucțiunile producătorului de supliment pentru hrana animalelor și recomandările de amestecare.
Reteta pentru prepararea furajelor mixte:
| Componente | Cantitate, % din masă | |||
| Grâu | 55 | 50 | ||
|---|---|---|---|---|
| Porumb | - | 5 | ||
| Orz | 35 | 35 | ||
| AVA ZDOROVA Finisaj 10% | 10 | 10 | ||
| Total: | 100 | 100 | ||
Ordinea de pregătire a furajului:
Măsurați SPMV în conformitate cu rețeta de amestecare 25 kg.
Adăugați grupa de cereale 75 kg
Amestecați bine și obțineți 100 kg de furaj
Țineți minte
NU fierbeti!
NU aburiți!
Nu folosi cereale tinere!
ÎNGRĂSARE SĂNĂTOSĂ FĂRĂ STIMULENTE DE CREȘTERE
Linia AVA ZDOROVA oferă un grad ridicat de digestibilitate, absența stresului alimentar datorită utilizării componentelor europene premium și nu are analogi în ceea ce privește prețul și raportul de productivitate.
Rezultat garantat al atingerii unei greutati de 110 kg in 170 de zile de ingrasare
AVA ZDOROVA - HRĂNIRE PREMIUM
- Echilibrul optim al nutrienților
- Compoziție multi-enzimă premium
- Aromă originală LUCTA (Spania)
PRODUSE AVA GROUP - CALITATE EUROPEANĂ
- Rețete de la experții Feedlance B.V (Olanda)
- Echipament european de la AWILA (Germania)
- Controlul calitatii in laboratorul international Eurofins Agro
Folosind produsele din linia "AVA ZDOROVA Finish", veți primi garantat:
- aport excelent de furaj datorită utilizării componentelor de calitate,
- absența stresului furajer datorită utilizării de ingrediente similare în BMVD și același tip de aromă în toate etapele de îngrășare a animalelor;
- grad ridicat de digestibilitate datorită utilizării unei compoziții multi-enzime, ca urmare - 110 kg. greutatea de sacrificare a porcilor timp de 6 luni cu carne de calitate excelentă.
Partenerii noștri:
- pentru furaje - Feedlance (Olanda) și URSS (Franța),
- pentru aditivi pentru hrana animalelor - Pancosma (Elvetia) si Volac (Marea Britanie).
| felul produsului | BMVD |
| Clasa de produs | Premium |
| Formular de eliberare | placer |
| Pachet | Punga de hartie |
| Ambalare | 25 kg |
| Perioada de îngrășare | de la 124 la 170 de zile |
| Greutate vie | 65 - 110 kg |
| Cerință pe cap pe perioadă | 14,1 kg |
| Câștiguri medii zilnice | 950 g |
| Conținut de proteine brute | 38,5% |
| Standard de calitate | ISO 22000:2005 |
| Control de calitate | Eurofins Agro (BLGG) |
| Termen de valabilitate | 6 luni |
TERMENI DE LIVRARE SI PLATA
Comanda online si primesti produsul oriunde in tara. Livrăm produsul în termen de 1 zi din momentul comenzii. Plătiți la primire sau cu cardul pe site
- Ridicare de la depozitele de pe teritoriul Ucrainei
- Livrare de către Novaya Poshta la tarifele transportatorului
- Livrare gratuita de la 1 t
- Calitate garantată și achiziție sigură