Premix pentru porci de 30-110 kg AVA PRO MIX PG/PF 3/2,5% 25 kg
| Cantitate, % din masă | |||
30-65 kg. | 65-115 kg. | |||
| Porumb | 15 | - | 9 | - |
| Grâu | 40 | 50 | 50 | 48 |
| Orz | 20 | 25 | 20 | 30 |
| Tort de soia SP 39% | 16 | 15 | 11.5 | 12.5 |
| Tort cu floarea soarelui SP 30% | - | 7 | - | 7 |
| SP făină de floarea soarelui 35% | 6 | - | 7 | - |
| AVA PRO MIX PG/PF 3/2,5% | 3 | 3 | 2.5 | 2.5 |
| Total: | 100 | 100 | 100 | 100 |
AVA PRO MIX PG/PF 3/2,5%
Premix universal este destinat pregătirii hranei echilibrate în perioadele de creștere și finiș a porcilor de îngrășat cu o greutate de 30 - 110 kg și vârsta de 73 - 160 de zile.
AVA PRO MIX-PRODUCTIVITATE MAXIMĂ CU PREMEXURI
AVA PRO MIX PG/PF 3/2, 5% va ajuta la obținerea unei creșteri medii zilnice ridicate în greutate la grover - 820 g și la finiș - 1000 g
Introducerea unui premix în furaj va maximiza îmbogățirea rației cu aminoacizi, vitamine și minerale de înaltă calitate, iar complexul multi-enzima va ajuta la creșterea digestibilității altor nutrienți pentru furaje, ceea ce va avea un efect pozitiv asupra sacrificării, randamentul si calitatea carnii
PERFORMANȚĂ DE HRĂNIRE CU AVA PRO MIX
- eficiență ridicată de hrănire a raselor europene moderne de porci
- rețetă profesională cu ingrediente europene de înaltă calitate
- Tehnologia de hrănire 3D
- reducerea perioadei de îngrășare
- carne de înaltă calitate
SCURTĂ DESCRIERE
Lizină 8,4%
Metionină + Cistină 1%
Calciu 200 g/kg
Fosfor 15 g/kg
Vitamina A 448.000 UI/kg
Vitamina D3 70.000 UI/kg
Necesarul de adaos per 1 cap pentru o perioadă de 6,1 kg
Ambalare: pungi de hârtie 25 kg
CALITATEA PREPARĂRII ESTE CHEIA SUCCESULUI
Pregătiți furaje complete în gospodăria dvs. folosind materii prime de înaltă calitate și adaosuri pentru furaje. Urmați rețeta recomandată de producătorul premixului pentru a obține furaje foarte eficiente și profesionale
| Cantitate, % din masă | |||
30-65 kg. | 65-115 kg. | |||
| Porumb | 15 | - | 9 | - |
| Grâu | 40 | 50 | 50 | 48 |
| Orz | 20 | 25 | 20 | 30 |
| Tort de soia SP 39% | 16 | 15 | 11.5 | 12.5 |
| Tort cu floarea soarelui SP 30% | - | 7 | - | 7 |
| SP făină de floarea soarelui 35% | 6 | - | 7 | - |
| AVA PRO MIX PG/PF 3/2,5% | 3 | 3 | 2.5 | 2.5 |
| Total: | 100 | 100 | 100 | 100 |
TINE MINTE! NU fierbeti! NU aburiți! Nu folosi cereale tinere!
REZULTAT PROFESIONIST IN CREȘTEREA PORCILOR
Absorbția cantității maxime de nutrienți va accelera creșterea în greutate a purceilor și va scurta perioada de îngrășare fără a afecta negativ organismul și calitatea produsului
Tehnologie industrială de hrănire 3D integrată cu AVA PRO MIX - asistentul dumneavoastră profesionist în hrănirea porcilor
Eficacitatea demonstrată - 110 kg greutate vie în 160 de zile
AVA PRO - HRĂNIRE PROFESIONISTĂ
- Genetica modernă europeană a purceilor
- Tehnologia de hrănire a porcilor 3D
- Siguranța produsului
PRODUSE AVA GROUP - CALITATE EUROPEANĂ
- Rețete de la experții Feedlance B.V (Olanda)
- Echipament european de la AWILA (Germania)
- Controlul calitatii in laboratorul international Eurofins Agro
Folosind produsele din linia FeedLance , aveți garantat:
- furnizează toate cerințele organismului animal ale geneticii europene moderne,
- scurtează pe cât posibil perioada de îngrășare,
- să asigure valoarea nutritivă ridicată a furajelor combinate atunci când se utilizează o bază medie de furaj;
- reduce costurile de cultivare.
Partenerii noștri:
- pentru furaje - Feedlance (Olanda) și URSS (Franța),
- pentru aditivi pentru hrana animalelor - Pancosma (Elvetia) si Volac (Marea Britanie).
| felul produsului | Premix |
| Clasa de produs | Profesional |
| Formular de eliberare | placer |
| Pachet | Punga de hartie |
| Ambalare | 25 kg |
| Perioada de îngrășare | de la 73 la 160 de zile |
| Greutate vie | 30 - 110 kg |
| Cerință pe cap pe perioadă | 6,1 kg |
| Câștiguri medii zilnice | 820g, 1000g |
| Conținut de lizină | 8,4% |
| Standard de calitate | ISO 22000:2005 |
| Control de calitate | Eurofins Agro (BLGG) |
| Termen de valabilitate | 6 luni |
TERMENI DE LIVRARE SI PLATA
Comanda online si primesti produsul oriunde in tara. Livrăm produsul în termen de 1 zi din momentul comenzii. Plătiți la primire sau cu cardul pe site
- Ridicare de la depozitele de pe teritoriul Ucrainei
- Livrare de către Novaya Poshta la tarifele transportatorului
- Livrare gratuita de la 1 t
- Calitate garantată și achiziție sigură