Premix pentru purcei începând de la 12-30 kg AVA PRO MIX PS 4%. 25 kg
1 195.00MDL
Comanda rapida
AVA PRO MIX PS 4%
Premix pentru producerea furajului combinat start, pentru purcei cu vârsta cuprinsă între 43 - 72 de zile și greutate în viu 12 - 30 kg
AVA PRO MIX- PRODUCTIVITATE MAXIMA CU PREMIX
Ajută la obținerea unei productivități ridicate a purceilor și asigură un câștig mediu zilnic de 600 g la start.
Sprijin pentru digestie, imunitate puternică, aprovizionare cu nutrienți a organismului animalului, un start sigur și intensiv - cheia pentru obținerea unor indicatori de productivitate ridicati pe tot parcursul îngrășării la nivelul fermelor profesioniste.
PERFORMANȚĂ ÎN HRĂNIRE CU AVA PRO MIX
- eficiență ridicată a hrănirii raselor europene moderne de porci
- palatabilitate excelentă a furajului
- reteta profesionistă cu ingrediente europene de inalta calitate
- tehnologie de fabricație 3D
SCURTĂ DESCRIERE
Lizină 11%
Metionină + Cistină 4,2%
Calciu 149 g/kg
Fosfor 37,2 g/kg
Vitamina A 375.000 UI/kg
Vitamina D3 50.000 UI/kg
Necesarul de adaos pentru 1 cap pentru o perioadă de 1,3 kg
Ambalare: pungi de hârtie 25 kg
Standard de calitate ISO 22000:2005
CALITATEA PREGĂTIRII ESTE CHEIA SUCCESULUI
Pregătiți furaje combinate complete în gospodăria dvs. folosind materii prime de înaltă calitate și aditivi furajeri. Urmați rețeta recomandată de producătorul premixului pentru a obține furaje foarte eficiente și profesionale
Rețeta pentru prepararea furajelor mixte:
| Componente | Cantitate, % din masă | |||
| Grâu | 37 | 45 | ||
|---|---|---|---|---|
| Porumb | 14 | - | ||
| Orz | 20 | 26 | ||
| Tort de soia SP 39% | 22 | 20 | ||
| Tort cu floarea soarelui SP 32% | 2 | 4 | ||
| Ulei de soia | 1 | 1 | ||
| AVA PRO MIX PS 4% | 4 | 4 | ||
| Total: | 100 | 100 | ||
TINE MINTE! NU fierbeti! NU aburiți! Nu folosi cereale tinere!
REZULTAT PROFESIONIST IN CREȘTEREA PORCILOR
Absorbția cantității maxime de nutrienți va accelera creșterea în greutate a purceilor și va scurta perioada de îngrășare fără a afecta negativ organismul și calitatea produsului
Tehnologie industrială de hrănire 3D integrată cu AVA PRO MIX - asistentul dumneavoastră profesionist în hrănirea porcilor
Eficacitatea demonstrată - 110 kg greutate vie în 160 de zile
AVA PRO - HRĂNIRE PROFESIONISTĂ
- Genetica modernă europeană a purceilor
- Tehnologia de hrănire a porcilor 3D
- Siguranța produsului
PRODUSE AVA GROUP - CALITATE EUROPEANĂ
- Rețete de la experții Feedlance B.V (Olanda)
- Echipament european de la AWILA (Germania)
- Controlul calitatii in laboratorul international Eurofins Agro
Folosind produsele din linia FeedLance , aveți garantat:
- furnizează toate cerințele organismului animal ale geneticii europene moderne,
- scurtează pe cât posibil perioada de îngrășare,
- să asigure valoarea nutritivă ridicată a furajelor combinate atunci când se utilizează o bază medie de furaj;
- reduce costurile de cultivare.
Partenerii noștri:
- pentru furaje - Feedlance (Olanda) și URSS (Franța),
- pentru aditivi pentru hrana animalelor - Pancosma (Elvetia) si Volac (Marea Britanie).
| felul produsului | Premix |
| Clasa de produs | Premix |
| Formular de eliberare | placer |
| Pachet | Punga de hartie |
| Ambalare | 25 kg |
| Perioada de îngrășare | de la 43 la 72 de zile |
| Greutate vie | 12 - 30 kg |
| Cerință pe cap pe perioadă | 1,3 kg |
| Câștiguri medii zilnice | 600 g |
| Conținut de lizină | unsprezece% |
| Standard de calitate | ISO 22000:2005 |
| Control de calitate | Eurofins Agro (BLGG) |
| Termen de valabilitate | 6 luni |
TERMENI DE LIVRARE SI PLATA
Comanda online si primesti produsul oriunde in tara. Livrăm produsul în termen de 1 zi din momentul comenzii. Plătiți la primire sau cu cardul pe site
- Ridicare de la depozitele de pe teritoriul Ucrainei
- Livrare de către Novaya Poshta la tarifele transportatorului
- Livrare gratuita de la 1 t
- Calitate garantată și achiziție sigură